Sigorta Acentelerinin Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Sigorta Acentelerinin Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Sigorta acentenizi dijital ortama taşımak ve yeni müşteriler kazanmak istiyorsunuz bunun için ilk olarak bir sigorta acentenize uygun bir web sitesi yaptırmanız gerekiyor. Aslında problem tam olarak burada başlıyor, nasıl bir web sitesi olmalı, nelere dikkat etmeliyiz, sigorta müşterilerinin karşısında nasıl bir acente web sitesi olmalı sizlere 10 yıllık edindiğimiz tecrübe ile maddeler halinde anlatıyor olacağız.

1-Mobil uyumlu sigorta acente web sitesi

Günümüzde artık mobilin öneminden bahsetmemize çok gerek yok, web sitelerine giren kullanıcıların artık %75’ini mobil kullanıcıları oluşturuyor, sigorta acentenizin web sitesi muhakkak mobil uyumlu olmalı bu konuya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

2-Sigorta müşterilerinin kolaylıkla ulaşacağı teklif formları

Sigorta yaptırmak isteyen kişiler web sitenize geldiğinde sizden teklif almak istediği sigorta branş sayfalarına çok kolaylıkla ulaşmaları gerekiyor, çünkü müşteriler sayfa gezmekle uğraşmak istemeyecektir.

3- Hızlı açılan sayfalar

Google artık hızlı açılan web sayfalarına daha çok önem veriyor, web sitenizin mobil açılış hızı ve masa üstü açılış hızına çok dikkat etmeniz gerekiyor, bunun durumu etkileyen bir çok faktör var, sunucu seçimi, yazılım kodlaması, site içindeki resimler gibi. Eğer web siteniz yavaş açılıyorsa sitenizi tekrardan gözden geçirin.

4-Seo uyumlu alt yapı

Seo  yani arama motoru optimizasyonu, google’da organik aramalarda üst sıraya çıkmak istiyorsanız , sigorta acentenizin web sitesi seo uyumlu bir alt yapıya sahip olması gerekiyor.

5-Blog kısmı

Sigorta acentenizin web sitesini açtınız ve bıraktınız öylece kaldı mı ? Google sürekli işleyen web sitelerini çok seviyor web sitenizi açtıktan sonra sürekli blog yazıları eklemeniz gerekiyor, ne kadar sürekliliği olan içerikler oluşturursanız web sitenize daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz. Web sitenizin olmazsa olmaz kısımları arasına alabilirsiniz blog kısmını.

6- Canlı destek sistemi

Müşteriler hızlı geri dönüşü çok sever, muhakkak web sitenize bir canlı destek sistemi eklemenizi tavsiye ediyoruz.

7- SSL ( Güvenlik) Sertifikası

Web sitenize gelen müşterilerinizin bilgileri çok kıymetli, bundan dolayı sitenizin ssl sertifikası olması gerekiyor. Şuanki sayfa da https:// görüyorsanız güvenliklik bir sitede olduğunuzu söyleyebiliriz. Ssl sertifikalarına yıllık 40$ ile sahip olabilirsiniz. Bir bakıma web sitenizin sigortası diyebiliri.

Yazının devamı gelecek 🙂 maddeleri tek tek ekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir